Ogłoszenie

Zmiany News Techniczny #6 oraz News #3
Dawki za sparingi - JUŻ SĄ!
ZAJĘCIA DODATKOWE
Tygodnik RoS #3 już do przeczytania!
Sklepy surwiwalowe we wszystkich wioskach! - (Link do przykładowego sklepu w Konosze)
Data Globalna:
4 Heisei, Natsu

#1 05-05-2013 12:12:37

 MG Krajan

Mistrz Gry

507347
Zarejestrowany: 06-02-2013
Posty: 1274
Punktów :   

FAQ

1. Czy muszę płacić za uczestnictwo w grze na forum?
Gra jest w pełni darmowa. Nie musisz się martwić o wysyłanie sms'ów czy wykupowanie kont premium.

2. Czy muszę coś pobierać by grać?
Nie, nie musisz. Cała gra mieści się na forum i grasz poprzez pisanie postów. Cały ten system nazywa się PBF - Play By Forum

3. Czy są tu jakieś ograniczenia w kreowaniu postaci i świata?
To gracze tworzą sytuacje geopolityczną świata gry, lecz nad ogólnym porządkiem panują MG i administracja.

4. Kim jest MG?
MG, czyli Mistrz Gry. Rozsądza on spory pomiędzy graczami, a także prowadzi przygody i tworzy sytuacje losowe w świecie gry.

5. Jak zacząć przygodę na Rise of Shinobi?
Na początek musisz założyć swoją Kartę postaci w dziale "Karty Postaci". Tu znajdziesz informacje pomocne w jej tworzeniu.

6. Czym jest Karta Postaci?
Karta postaci to miejsce, w którym spisane są wszystkie dane Twojej postac
http://i66.tinypic.com/34dsv4o_th.jpgi, jej ekwipunek i umiejętności. Warto umieścić link do Karty Postaci w swojej sygnaturze.


7. Jak zarabiać złoto?
Złoto możesz zarobić wykonując misje dla swojej wioski. Istnieje możliwość handlu znalezionymi, zbędnymi przedmiotami. Możesz też kraść, ale nie jest to mile widziane.

8. Jak rozwijać postać?
Każdy prawdziwy ninja w swoim życiu musiał trenować. Tak samo Twoja postać, im więcej treningu, tym silniejsza się staje.
Trenować możemy w wolnym czasie pomiędzy misjami, w trakcie nich, a także podczas walk. Są przeznaczone do tego place treningowe.
Trening możesz prowadzić samotnie, lub z przyjacielem czy też mistrzem.


9. Czy mogę pożyczać pieniądze od innych graczy?
Dlaczego nie? Tylko pamiętaj o spłacie długu.

10. Czy mogę zostać Kage wioski?
Oczywiście, zanim jednak się to stanie, musisz być bardzo silny i mieć poparcie u mieszkańców, jak i starszyzny.

11. Założyłem Kartę Postaci, co dalej?
Teraz musisz się zgłosić do Mistrza Gry. Wszystko masz opisane tutaj.

12. Mam założoną Kartę Postaci i zgłosiłem się do Mistrza Gry, co dalej?
Teraz może zacząć się Twoja przygoda. Nim jednak zostaniesz silnym i doświadczonym shinobi, musisz zdać akademię. Tam właśnie się udaj.
Akademia Zjednoczonych Sił Shinobi znajduje się w Kraju Herbaty, który możesz odnaleźć na mapie globalnej w lewym górnym rogu strony, lub odnaleźć wątek z Krajem Herbaty na forum "Świat".
Następnie wejdź do Akademii i dokonaj tam zapisu.


13. Zgłosiłem się do akademii i co teraz?
Teraz zostajesz przydzielony do swojej klasy, którą Tworzy kilku Studentów Akademii, takich jak ty.
Możesz sobie wybrać zajęcia w których uczestniczyć ma Twoja postać tym samym rozwijąc właśnie te umiejętności, które chcesz.
Słuchaj swoich nauczycieli, bo po wszystkich zajęciach czeka Cię test, który będziesz musiał napisać by osiągnąć ragę Genina.


14. Jestem Geninem i nie wiem co robić?
Teraz gdy osiągnąłeś rangę Genina znasz już podstawy nauki technik i umiejętności, szkol je poprzez ciężki trening, misje i walki z przyjaciółmi.
Bierz udział w turniejach, konkursach, baw się i uczestnicz w życiu forum jak tylko możesz.


15. Jak mam trenować umiejętności mojej postaci?
Wszystko na temat treningu statystyk, technik itp. znajdziesz w dziale "Wprowadzenie".

16. Jak zdobyć Kekkei Genkai?
Aby zdobyć Kekkei Genkai należy spełnić odpowiednie wymagania zapisane w Drzewku Rozwoju Kekkei Genkai, które chcemy zdobyć.

17. Jak zdobyć umiejętność, np. Hebi?
Identycznie jak w przypadku Kekkei Genkai, musimy spełnić odpowiednie wymagania zapisane w Drzewku Rozwoju Umiejętności, którą chcemy rozwinąć.

18. Czy mogę uczestniczyć w zajęciach dodatkowych w akademii?
Możesz, ale nie musisz. Dodatkowe zajęcia są nieprzymusowe.
Jeśli zajęcia się nie wykluczają (kilka zajęć nie trwa w tym samym czasie), możesz uczestniczyć we wszystkich.


19. Jakie rangi występują na forum?
Tutaj znajdziesz opis wszystkich dostępnych na forum rang.

20. Czy mogę dołączyć do ANBU?
Oczywiście, że tak. Jeśli Kage Twojej wioski uzna, że Twoje umiejętności są wystarczające by dołączyć do elitarnych oddziałów.

21. Co to jest CB, KG, UMJ, FS, T/R itd.?
Są to skróty, którymi posługujemy się na forum:
CB - Chat Box, komunikator na dole forum. Można tam do woli rozmawiać z innymi graczami.
KG - Kekkei Genkai
UMJ -Umiejętność
FS - Fuuma Shuriken
T/R - oznacza "Twój Ruch" w którymś z wątków np. w walce.
MG - Mistrz Gry

KP - Karta Postaci
EQ - ekwipunek

22. Czy jako Kage posiadam pomocników?
Oczywiście, każdy kage do pomocy ma Starszyznę jak i całe "stado" urzędników, którzy pomagają mu w rozdawaniu misji nawet, jeśli Kage sam udał się na jakąś.
Dzięki nim Kage nie jest uwięziony przy biurku, a może podróżować i rozwijać się jak każdy inny gracz. Jego pomocnikami najczęściej są postacie NPC.


23. Ile muszę płacić podatku i gdzie trafiają moje pieniądze?
Podatki ustala każdy kage, więc każda wioska może mieć zupełnie inne podatki.
Informacje o tym znajdziesz albo bezpośrednio u władcy swojej wioski, bądź na tablicy ogłoszeń w swojej wiosce.
Pieniądze trafiają do skarbca wioski, które potem są przeznaczane na wypłaty za misje, bądź na budowę nowych budynków w Twojej wiosce.


24. Czy jeśli wyrzucę bombę dymną to tracę ją z ekwipunku?
Tak, zniszczony sprzęt jest usuwany z naszej KP i nie możemy go ponownie użyć.
Zniszczony możemy zastąpić nowym kupionym, zdobytym lub kradzionym.


25. A co z wyrzuconą bronią? Też się niszczy?
Nie, wyrzuconą broń możemy zebrać z powrotem do torby i używać aż do jej zużycia, bądź zniszczenia.
W przypadku nie zebrania wyrzuconego np. kunaia, tracimy go z naszego EQ.


26. Czy mogę zbierać zioła bez odpowiedniej do tego wiedzy?
Tak, możesz, jednak większość z nich nie będzie nadawała się do użytku, gdyż mogą być zebrane w złym okresie rośnięcia, bądź nie mieć żadnych właściwości.
Trzeba również uważać na trujące rośliny mogące wyrządzić jakieś szkody.


27. Skąd mam posiąść wiedzę na temat ziół?
Możesz się tego nauczyć od doświadczonych medyków, lub kupować zielniki w sklepach.

28. Nie widzę zawartości zielnika. Zwój mi się nie rozwija i co to jest ten cały HIDE?
Zawartość zielnika jest ukryta w specjalnym kodzie HIDE. Gdy kupisz zielnik w sklepie do kodu zostanie wpisany Twój nick, który pozwoli Ci na przeglądanie zawartości zielnika.
Dzięki HIDE są ukrywane nie tylko informacje z zielników, ale też Twój ekwipunek, techniki i statystyki w KP. Tylko ty widzisz pełną zawartość swojej KP.


29. Ile technik mogę się nauczyć?
Dokładnie tyle ile istnieje. Zależy to tylko i wyłącznie od tego do jakiego stopnia rozwiniesz swoją postać.

30. Nauczyłem się techniki Kuchiyose, dlaczego więc nie mogę przyzwać żadnego summona?
Sama technika nie umożliwia nam przyzywania wybranych przez siebie summonów. Aby jakieś przyzwać musimy zawrzeć z nimi pakt, po którym będą chciały z nami współpracować.

31. Czy mogę uciec z wioski i robić to co mi się podoba?
Jak najbardziej, pamiętaj jednak, że tak jak w życiu taka decyzja niesie za sobą konsekwencje.
Po ucieczce z wioski zostajesz Nukeninem i najprawdopodobniej stajesz się ściganym shinobim.
Twój dalszy los zależy od Kage wiosek, którzy dowiedzą się o zbiegu.


32. Czy mogę założyć tajną organizację?
Tak, zasady masz opisane tutaj.

34. Czy mogę zabić postać innego gracza?
Możesz, pamiętaj jednak, że to niesie za sobą nieodwracalne konsekwencje.

35. Ktoś zabił moją postać, co robić?
Niestety nasze postacie jak ludzie mają tylko jedno życie. Śmierć jest nieodwracalną częścią całej gry, chyba, że ktoś użyje specjalnych technik na Twojej postaci.

36. Czy administratorzy widzą moją KP?
Nie, Twoją KP widzisz tylko ty. Administracja i gracze widzą tylko jej część, czyli wygląd postaci i ewentualnie historię, jeśli jej nie ukryłeś kodem HIDE.

37. Na forum wyskakują uciążliwe reklamy, jak mogę się ich pozbyć?
Niestety nie ma innej opcji niż instalacja dodatkowego rozszerzenia "AdBlock" do swojej przeglądarki, które zapobiegnie pojawianiu się reklam.

38. Mam rodzeństwo, czy możemy grać na tym samym komputerze/IP?
Możecie, jednak wcześniej musicie zgłosić to administracji.

39. Mam Sharingan drugiego poziomu, czy mogę skopiować każdą technikę?
Owszem, skopiować możesz, jednak jeśli Twoje umiejętności nie pozwolą Ci na jej używanie, nie będziesz mógł z niej korzystać.

40. Czy jeśli rana, którą odniosłem w fabularnej walce się zabliźni, to blizna na ciele pozostaje?
Jak najbardziej. Jak w prawdziwym życiu blizna pozostaje do końca życia Twojej postaci i jest ona wpisana w wyglądzie Twojej postaci w KP.

41. Czy moja postać może być w jednym wątku na misji, a w drugim toczyć walkę treningową w wiosce?
Nie, nasza postać nie może być w dwóch miejscach na raz. Albo jesteśmy w przykładowo w wiosce, albo na misji.

42. Co ze zmianą lokacji przez postać? Jak to opisać?
Zmianę lokacji określamy nowym wątkiem do lokacji, do której przechodzimy. Zakłada go najczęściej MG.
W nowej lokacji (wątku stworzonym przez MG) należy jednak umieścić link do lokacji poprzedniej, dzięki czemu możliwe będzie odtworzenie przebytej drogi.


43. Czy jeśli jestem geninem mogę nauczyć się techniki np. rangi A?
Tak, możesz, jednak musisz się jej nauczyć od kogoś, może to być gracz jak i NPC.
Możesz również opracować swoją własną technikę, a ta może otrzymać rangę adekwatną do Twoich umiejętności, które niekoniecznie muszą być na poziomie genina.
Ranga to nie wszystko, liczą się nasze umiejętności.Tu znajdziesz zasady nauki technik.


44. Czy wszystkie moje ruchy jak uderzenie i szybkość z jaką biegnę muszę opisywać statystykami?
Tak, musisz to opisywać, gdyż nie zawsze biegniesz z pełną szybkością na jaką Cię stać, bądź nie zawsze uderzasz z pełną siłą. 
Opis statystyczny np. prędkości z jaką biegniesz "biegnę w Twoim kierunku (szyb.30)" może być ukryty kodem HIDE w który wpiszesz nick swojego przeciwnika (i w razie oceny MG) by nikt inny nie zobaczył Twoich statystyk.


45. Czy wszystkie moje ukryte ruchy muszę opisywać w HIDE?
Powinieneś, pomoże to przy ewentualnej interwencji MG w walce, lub zwykłym rozstrzygnięciu jej. Takimi ukrytymi ruchami są przykładowo klony.
Zawsze piszemy w kodzie HIDE którym jesteśmy, by nie wyszła sytuacja, kiedy "zamieniamy się miejscami" z klonem, tylko po to, by uniknąć ciosu przeciwnika.


46. Czy jako gracz mogę prowadzić misje?
Oczywiście, że możesz. Wszystkie informacje na ten temat znajdują się tutaj.

FAQ będzie na bieżąco aktualizowane. W przypadku pytań, których tutaj nie ma, prosimy pytać administrację, MG, bądź doświadczonych graczy na CB.


http://i59.tinypic.com/2iik3dh.png

Offline

 

Kopiowanie wszelkich treści i projektów z forum jest zabronione i niezgodne z prawem.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ekipapowalentynkowa.pun.pl www.muhck.pun.pl www.lordaeronguild.pun.pl www.sex-and-the-city-rpg.pun.pl www.narutek.pun.pl