Ogłoszenie

Zmiany News Techniczny #6 oraz News #3
Dawki za sparingi - JUŻ SĄ!
ZAJĘCIA DODATKOWE
Tygodnik RoS #3 już do przeczytania!
Sklepy surwiwalowe we wszystkich wioskach! - (Link do przykładowego sklepu w Konosze)
Data Globalna:
4 Heisei, Natsu

  • Index
  •  » Pomysły
  •  » Podział umiejętności na konkretnych gałęziach

#1 30-09-2013 18:03:05

 MG Domator

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 06-02-2013
Posty: 592
Punktów :   

Podział umiejętności na konkretnych gałęziach

Jesteśmy przy drzewku umiejętności, więc chciałem sporządzić już coś konkretniejszego na kształt tego, co wysyłałem wczoraj na gg. Już na samym etapie planowania natknąłem się na problem - istnieją umiejętności, który w żaden sposób nie potrafię sklasyfikować. Zanim zabierzemy się za dzielenie gałęzi na "rangi" czy "etapy", trzeba jasno okreslić, co na jakiej gałęzi się znajdzie (a może będzie zupełnie funkcjonować zupełnie poza drzewem, jako luźna gałąź). Korzystając z rozpiski Krajana, spróbowałem podzielić wstępnie umiejętności na gałęziach. Nie wiem jak u was, ale w mojej głowie drzewo ma tylko 2 gałęzi - wszystko, co opiera się na chakrze oraz reszta (taijutsu, kenjutsu itd.). Nie wiem, czy to najlepsze rozwiązanie, ale każde inne wydawało mi się gorsze i jeszcze bardziej skomplikowane.

Umiejętności

1. Kikou - chakra? ( na tym samym "progu" co Yamanaka, Nara i Akimichi)
2. Kibaku Nendo - chakra (wymaga posiadania Bakutona (prawda?))
3. Suika - ? (ni chakra, ni taijutsu)
4. Hachimon Tonkou - taijutsu
5. Władca Marionetek -chakra xx
6. Suiken Kempou - taijutsu
7. Medyk - chakra xx
8. Walka ze Zwierzęciem - ?  xx
9. Fuinjutstu - chakra ( w ogóle nie wiem czy jest sens określania tego mianem umiejętności. Fuinjutsu to tym technik, tak samo jak genjutsu czy ninjutsu)
10. Sage Mōdo - chakra
11. Kenjutsu - taijutsu
12. Naosu no Jutsu - chakra (w ramach Medyka) xx
13. Shiro Hebi - chakra xx
14. Ryoku no Raien - chakra (w ramach natury Raiton)
15.Wiara w Jashina - UM Hidana - ? (to chyba jedna z tych "wolnych" umek)
16. Zdolność Kakuzu - ? (tak jak wyżej)
17.  Shikigami no Mai - chakra ?
18. Zdolności klanu Yamanaka - chakra xx
19. Przeklęte pieczęcie - ? (Nie da się ich zdobyć tak po prostu przez rozwój, więc też wolne umki ze specjalnymi wymaganiami na zdobycie)
20. Zdolności klanu Akimichi - chakra  xx
21. Kumo - chakra xx
22. Zdolność klanu Nara - chakra  xx
23. Kuroi Kaminari - ? (zapomniałem co to xD)
24. Regeneracja chakry -chakra xx
25. Hachimon - taijutsu
26. Sensoryk - chakra xx
27. Senshin -chakra xx
28. Suiton bez źródła wody - luźna umka

Tam, gdzie dodałem znak zapytanie, nie mam pewności, i chciałbym, abyście się też na ten temat wypowiedzieli


http://i59.tinypic.com/2iik3dh.png

Offline

 

#2 30-09-2013 19:40:20

 MG [S]

Mistrz Gry

577178
Zarejestrowany: 06-02-2013
Posty: 723
Punktów :   

Re: Podział umiejętności na konkretnych gałęziach

A więc tak, co do segregacji:

1. Kikiou - luźna umka (owady co prawda steruje się chakrą, ale mimo to nie jest to samo co Akimichi, Nara i Yamanaka, gdyż u nich techniki to same ninjutsu)

2. Kibaku Nendo - w rzeczy samej, jest to Bakuton, czyli uwolnienie wybuchu, jednak według tego co znalazłem, Deidara skradł tę technikę z Iwa Gakure i łącząc z
    uwolnieniem ziemi w postaci gliny, stworzył właśnie Kinaku Nendo, czyli silniejszą i groźniejszą odmianę Bakutona.
    W drzewku rozwoju, wziąłbym więc Kibaku Nendo usadowił w połączeniu z Naturą Doton i Bakutonem.
    Problem jednak powstaje jeden - Bakuton chyba jest z Katonu i Dotonu, więc nie wiem jak można łączyć te natury, czyli Katon + Doton + Doton ?

3. Suika to według mnie umiejętność wywodząca się z Suitona, ale powstała przy ingerencji umiejętności medycznych, użytkownika, czy też innego gracza/NPC

4. Hachimon Tonkou - taijutsu

5. Władca Marionetek - chakra

6. Suiken Kempou - taijutsu

7. Medyk - chakra

8. Walka ze Zwierzęciem - ninjutsu

9. Fuinjutstu - chakra -> wariacja ninjutsu

10. Sage Mōdo - chakra * (podpiąć do drzewka Senjutsu, które po krótce opiszę przy punkcie z Przeklętymi Pieczęciami)

11. Kenjutsu - taijutsu

12. Naosu no Jutsu - chakra (w ramach Medyka)

13. Shiro Hebi - chakra (Tak jak Suika, powiązana z Medykiem - w końcu Orochimaru przeprowadzał eksperymenty medyczne, by przekształcić swoje ciało w obecny stan)

14. Ryoku no Raien - chakra (w ramach natury Raiton)

15.Wiara w Jashina - wolna umka

16. Zdolność Kakuzu - wolna umka

17. Shikigami no Mai - wolna umka

18. Zdolności klanu Yamanaka - chakra

19. Przeklęte pieczęcie - w ostatnim chapterze Orochimaru sprecyzował to, co Juugo oznajmił w jaskini, w której wężowy został przywrócony do życia, że jego przeklęta pieczęć,
      to pierwotnie Senjutsu. W takim wypadku wypadałoby stworzyć drzewko Senjutsu, które zawierałoby w sobie umiejętność kontroli Energii Natury niezbędnej do Sage Modo.
      Skoro przeklęta pieczęć jest Senjutsu, to u nas drzewko przeklętych pieczęci będzie musiało być powiązane z Senjutsu.)

20. Zdolności klanu Akimichi - chakra

21. Kumo - chakra

22. Zdolność klanu Nara - chakra

23. Kuroi Kaminari - Czarna błyskawica - grupa technik w oparciu o Rantona xD

24. Regeneracja chakry -chakra

25. Hachimon - taijutsu + chakra (w Hachimon otwiera się bramy chakry i ta uwolniona chakra wzmacnia atrybuty ciała, poprawiając skuteczność technik taijutsu)

26. Sensoryk - chakra

27. Senshin -chakra

28. Suiton bez źródła wody - ja bym to dał jako specjalna gałąź w drzewku Suitona


http://i59.tinypic.com/2iik3dh.png

Offline

 

#3 14-10-2013 01:18:29

 MG Shinari

Mistrz Gry

2672349
Zarejestrowany: 06-02-2013
Posty: 817
Punktów :   

Re: Podział umiejętności na konkretnych gałęziach

Jako, że akurat wpadłem i przeczytałem napiszę tylko jedno. Wiem, że część "dawanych" pomysłów wymaga zmian i poprawek, ale jak ciągle będziemy wałkować to samo, to choćby nikt nie miał przerwy w pracy na rzecz forum, to byśmy nie otworzyli. Większość z tych umek ma opisane podstawy i to z czego się wywodzi w dziale "Drzewa rozwoju", gdzie są już opisane. Oczywiści części tam nie ma, niektóre trzeba poprawić. Należy też pamiętać, że ta systematyka jest na tyle skomplikowana, że nie przeniesiemy jej w 100% na forum, wymaga uproszczenia, bo jest zbyt wiele powiązań, tak naprawdę między wszystkim. Naprawdę wiele z tego już było opisywane, podział na główne gałęzie (dawniej ustalone 3 - taj, nin, gen, chakra). Chcąc powiązać wszystko tak jak powinno być, zrobimy kilka ogromnych gałęzi, poprzeplatanych i chaotycznych. Nie będzie to moim zdaniem czytelne. Chociaż mogę się mylić.


http://i59.tinypic.com/2iik3dh.png

Offline

 

#4 15-10-2013 20:24:40

 MG [S]

Mistrz Gry

577178
Zarejestrowany: 06-02-2013
Posty: 723
Punktów :   

Re: Podział umiejętności na konkretnych gałęziach

Przydałoby się, by Domek wciepał tutaj rozpiskę połączeń między drzewkami bezpośrednio związanymi z chakrą, jak i samo drzewko chakry


http://i59.tinypic.com/2iik3dh.png

Offline

 

#5 15-10-2013 21:02:09

 MG Domator

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 06-02-2013
Posty: 592
Punktów :   

Re: Podział umiejętności na konkretnych gałęziach

Jakiś czas temu wspólnie doszliśmy do czegoś takiego:
http://i40.tinypic.com/15qxoop.jpg

Legenda:
Aka - Akademia
N. - gałąź natur chakry
G. - genjutsu
F. - Fuinjutsu
WM - Władca Marionetek
Nas - Naosu no Jutsu
Med - Medyk
Shiro - Shiro Hebi
Sen - Senjutsu


http://i59.tinypic.com/2iik3dh.png

Offline

 
  • Index
  •  » Pomysły
  •  » Podział umiejętności na konkretnych gałęziach

Kopiowanie wszelkich treści i projektów z forum jest zabronione i niezgodne z prawem.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.arenas.pun.pl www.extremespeedway.pun.pl www.cosiedzialowczoraj.pun.pl www.pandanda.pun.pl www.narutobest.pun.pl